Domů » Kurz rublu se propadl na nové minimum, je nejnižší za 15 měsíců

Kurz rublu se propadl na nové minimum, je nejnižší za 15 měsíců

by ona
0 comment

Kurz ruského rublu se ve srovnání s dolarem opět propadl na 15měsíční minimum přes 87 rublů za dolar.
Kurz ruské měny ovlivňuje nejistota v souvislosti s dalším vývojem politické situace v Rusku po neúspěšném pokusu o převrat žoldnéři z Vagnerovy skupiny během víkendu. Nejistota opět zvýšila zájem investorů o takzvané bezpečné přístavy, k nimž patří i dolar. Informovala o tom agentura Reuters.

Kurz rublu dosáhl ve čtvrtek 87,47 RUB/USD, což představuje nejnižší kurz ruské měny od 29. března loňského roku. Později se kurz částečně zotavil a do 10:23 SELČ dosáhl 86,96 RUB/USD. Oproti předchozí uzávěrce to představuje pokles o 0,7 %. Ve srovnání s eurem klesl o 0,7 % na 94,94 RUB/EUR. Pokles zaznamenala ruská měna i oproti čínskému jüanu, konkrétně 0,8 % na 11,98 RUB/CNY.

Ruský rubl se výrazně propadl krátce po invazi Ruska na Ukrajinu v únoru loňského roku, zavedení kapitálových kontrol však pomohlo během 16 měsíců od invaze ochránit rubl před geopolitickými otřesy. Sobotní pochod vagnerů pod vedením Jevgenije Prigožina na Moskvu však zasáhl trhy a vyvolal otazníky nad pozicí ruského prezidenta Vladimira Putina.

Rubl v těchto dnech přišel io podporu, kterou dostává od firem vždy na konci měsíce v podobě plateb daní, kdy společnosti mění zahraniční měny v rubly. Toto období již uplynulo. \“Očekávali jsme, že na konci zdaňovacího období kurz rublu výrazněji klesne,\“ uvedla makléřská společnost Alor Broker s tím, že pokles ruské měny bude podle ní pokračovat, přičemž počítají s kurzem kolem 89 – 90 rublů za dolar.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign