Domů » Investoři vybrali z kryptoměnové burzy Binance od oznámení žaloby miliony dolarů

Investoři vybrali z kryptoměnové burzy Binance od oznámení žaloby miliony dolarů

by ona
0 comment

Binance zažaloval nejvyšší americký regulační úřad.

Investoři vytáhli za uplynulých 24 hodin z největší kryptomenové burzy Binance a její americké pobočky přibližně 790 milionů dolarů (739 milionů eur).

Uvedla to v úterý datová společnost Nansen, den poté, co nejvyšší americký regulační úřad zažaloval Binance a jejího zakladatele Changpenga Zhaa.

Žaloba regulačního úřadu
Binance zaznamenala čistý odliv tokenů ve výši 778,6 milionu dolarů, přičemž z její americké pobočky Binance.US vytáhli investoři 13 milionů dolarů, uvedla společnost Nansen na sociální síti Twitter.

Americká komise pro cenné papíry a burzy v pondělí zažalovala Binance, jejího generálního ředitele Zhaa a provozovatele Binance.US z porušení federálních zákonů.

SEC ve 13 obviněních tvrdí, že Zhao a Binance se podíleli na rozsáhlé síti podvodů, uměle zvyšovaly objemy svých obchodů, odkláněly finanční prostředky zákazníků a zaváděly v otázce kontroly a dohledu nad trhem.

Žaloba představuje nejvýznamnější krok SEC proti kryptospolečnosti.

Binance se chce bránit
Binance v prohlášení uvedla, že spolupracovala se SEC a „tvrdě pracovala na zodpovězení otázek a obav“ včetně snahy o dosažení dohody.

„Máme v úmyslu rázně bránit naši platformu,“ píše se v blogu.

Nejznámější digitální měna bitcoin se v úterý ustálila po poklesu o více než pět procent v předchozím dni, což byl její nejhorší denní pokles od 19. dubna. Po 13.30 SELČ se bitcoin prodával po 25.691 dolaru.

Kryptoměna BNB od Binance, čtvrtá největší světová kryptoměna, klesla o 0,3 procenta na téměř tříměsíční minimum 277 USD po snížení o 9,2 procenta v pondělí, což byl její nejhorší denní pád od listopadu.

Žaloba SEC je další ze série právních problémů pro Binance.

Společnost již březnu zažalovala americká Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity pro porušení předpisů, jelikož nabízela neregistrované termínované kontrakty a opční smlouvy.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign