Domů » Europarlament schválil první soubor opatření pro kryptoměny na světě

Europarlament schválil první soubor opatření pro kryptoměny na světě

by ona
0 comment

Znění ještě musí být schváleno formálně.

Poslanci Evropského parlamentu ve čtvrtek schválili první pravidla Evropské unie pro sledování převodů kryptoaktiv, předcházení praní špinavých peněz, jakož i společná pravidla dohledu a ochrany zákazníků.

Europarlament o tom informoval prostřednictvím tiskové zprávy.

„Cílem znění, na němž se předběžně dohodli vyjednavači Parlamentu a Rady v červnu 2022, je zajistit, aby se kryptoměnové převody, jako je tomu v případě jakékoli jiné finanční operace, mohly vždy vysledovat a podezřelé transakce blokovat. Informace o zdroji aktiva a jeho příjemci budou muset ‚cestovat‘ s transakcí a být uloženy na obou stranách převodu,“ uvádí se ve zprávě.

Zákon se bude vztahovat na transakce nad tisíc eur z tvz. nehoštěných peněženek (adresa peněženky kryptoaktiv soukromého uživatele, pozn.), když interagují s hostitelskými peněženkami spravovanými poskytovateli služeb kryptoaktiv. Pravidla se nevztahují na převody mezi osobami vykonávané bez poskytovatele nebo mezi poskytovateli jednajícími vlastním jménem.

„EU se tak dostává do popředí tokenové ekonomiky s 10 tisíci různými kryptoaktivy. Spotřebitelé budou chráněni před podvody a sektor, který byl poškozen kolapsem FTX, může znovu získat důvěru. Spotřebitelé budou mít všechny informace, které potřebují, a veškerá rizika související s kryptoaktivty budou monitorována,“ řekl hlavní zpravodaj pro toto nařízení Stefan Berger.

Znění musí nyní formálně schválit Rada před zveřejněním v Úředním věstníku EU. Účinnost nabude o 20 dní později.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign