Domů » Bitcoin pokračuje v posilování, jeho cena se dostala nad psychologickou hranici

Bitcoin pokračuje v posilování, jeho cena se dostala nad psychologickou hranici

by ona
0 comment

Nárůst ceny bitcoinu svědčí o návratu důvěry investorů v kryptomenu.

Bitcoin pokračuje v posilování a jeho cena se poprvé za deset měsíců dostala nad psychologickou hranici 30 tisíc dolarů (27 488 eur).

Ocitl se tak na téměř dvojnásobku své ceny z loňského listopadu, kdy se propadl k úrovni pod 15.500 dolarů.

Návrat důvěry
Případné další pády a otřesy bank euroamerického okruhu by pravděpodobně vedly k dalšímu růstu ceny bitcoinu a ke ztrátě důvěry investorů v konvenční měny, uvedl hlavní ekonom a analytik české Trinity Bank Lukáš Kovanda.

„Dnešní zdolání hranice 30 tisíc dolarů je však důležitý milník, a to jak z pohledu fundamentální, tak technické analýzy. Hodnota 30 tisíc dolarů totiž představuje hranici odporu a bitcoin sbíral síly k jejímu překonání po tři týdny v řadě. To ukazuje na poměrně přesvědčivý návrat důvěry investorů v kryptomenu,“ upozornil Kovanda.

Případné další pády evropských a amerických bank by podle Kovandy mohly podrývat důvěru široké veřejnosti v tradiční bankovnictví a v konvenční měny jako americký dolar, což by mohlo cenu bitcoinu ještě více posilovat.

„V kolapsovém stavu se podle ní může ocitnout až skoro 190 bank v USA. Což by mimo jiné bylo vodou na mlýn právě mnoha kryptomenům v čele s bitcoinem,“ uvedl Kovanda.

Bránila pádu jiných bank
V současnosti zase americká centrální banka musela podle Kovandy zvrátit své měnovopolitické utahování, aby po kolapsu Silicon Valley Bank bránila pádům dalších bank. Zavedla například nové programy výhodných půjček bankám a svého druhu i dotací jim určeným.

„Jinými slovy, nová likvidita proudí do finančního systému a peněžní zásoba opět roste. Vzestup objemu souhrnné světové peněžní zásoby vykazuje pozitivní souvislost s vývojem ceny bitcoinu. Fundamentálně totiž při něm dochází ke znehodnocování konvenčních peněz, což je vodou na mlýn právě bitcoinu jako klíč k nim,“ uvedl Kovanda,

Od začátku měsíce si bitcoin připsal přibližně šest procent poté, co v březnu vzrostl o 23 procent a od začátku roku více než 80 procent. V růstu pokračují i další digitální měny.

Ethereum, tedy druhá největší kryptoměna, se obchodoval se ziskem kolem 3,5 procenta po 1921,92 dolaru Od začátku roku jeho cena stoupla už o 60 procent.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign