Domů » Lidé, kteří nedostali inflační pomoc, mají nárok na 100-eurový příspěvek

Lidé, kteří nedostali inflační pomoc, mají nárok na 100-eurový příspěvek

by ona
0 comment

Nárok na příspěvek má podle Krajniaka přibližně 50 tisíc lidí a má se vyplácet už v květnu.

Obyvatelé Slovenska, kteří mají měsíční příjem za posledních šest měsíců nejvíce ve výši 1,81 násobku životního minima a nebyla jim poskytnuta dotace na podporu humanitární pomoci nebo v roce 2022 nedostali žádnou z dosavadních forem inflační pomoci, budou mít nárok na jednorázový příspěvek ve výši 100 eur.

V pátek o tom na tiskové konferenci informoval dočasně pověřený ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak (Jsme rodina).

Nárok na příspěvek má podle Krajniaka přibližně 50 000 lidí a má se vyplácet už v květnu. Systém, jakým si lidé o příspěvek budou moci žádat, ještě podle Krajniaka dopracovávají. Pravděpodobně by se ale měly hlásit na úřadech. „Kontrola bude spočívat v tom, že ať už žadatel obdržel některou z těch pomocí, které jsme vypláceli. Pokud ne, tak bude mít nárok na tento příspěvek,“ uvedl Krajniak s tím, že podrobnosti zveřejní později.

Krajňák na tiskové konferenci zároveň představil i další nové pomoci. Jedna z nich se týká zvýšení příspěvku na bydlení pro jednu osobu z částky 63,9 eura na 83 eur. Zároveň se okruh osob rozšířil, pět a více osob může obdržet příspěvek na bydlení ve výši 254,7 eura. „Rozšiřujeme okruh osob, zvyšujeme částku jednotlivých příspěvků, aby to pomohlo více lidem,“ řekl Krajniak s tím, že je třeba vyčlenit příspěvek na bydlení z hmotné nouze a je to podle něj proces, který bude trvat několik měsíců.

Zároveň se má předsunout valorizace z 1. ledna 2024 na 1. října 2023. Jde o dávky v hmotné nouzi, ochranný příspěvek, aktivační příspěvek, příspěvek na vyživované dítě či příspěvek na bydlení.

Od června letošního roku se zvyšuje i příspěvek na stravu pro pracující lidi. Vyšší částky by měly platit od června letošního roku. „Zvýšení minimálního příspěvku na stravu od zaměstnavatele pro dva miliony lidí bude o více než 227 eur ročně na jednoho pracujícího,“ řekl Krajniak s tím, že je to o 43 procent více, než bylo před rokem.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign