Domů » Německá ekonomika jde dolů vodou a zlepšení je v nedohlednu

Německá ekonomika jde dolů vodou a zlepšení je v nedohlednu

by ona
0 comment

Německá ekonomika zaznamenala v posledním čtvrtletí loňského roku a prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletní pokles.
V německé ekonomice panuje velká nejistota a náznaky rozsáhlejšího oživení stále nepřicházejí. Uvedla to v neděli německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Německo je v recesi a jako jedna z mála zemí v Evropě se z pohledu výkonnosti hospodářství dostalo pod úroveň před nástupem pandemie nového koronaviru, uvedl prezident komory Peter Adrian. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury DPA.

Situace je celkově složitá, přičemž zejména v malých a středních podnicích je nálada částečně velmi špatná a to se projevuje i na velké neochotě investovat, pokračoval Adrian. Hospodářství jde stále dolů vodou a je obtížné předpovědět, kdy se situace zlepší. Důvodem pro částečnou spokojenost nakonec může být, pokud největší evropská ekonomika za celý rok vykáže alespoň nulový růst a neskončí v minusu, konstatoval Adrian.

Německá ekonomika zaznamenala v posledním čtvrtletí loňského roku a prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletní pokles. To znamená sklouznutí do technické recese, která je definována jako mezičtvrtletní pokles hospodářství dva kvartály po sobě. Ve 4. čtvrtletí 2022 klesl hrubý domácí produkt (HDP) Německa o 0,5 % a v 1. kvartálu letošního roku o 0,3 %.

Německá centrální banka v aktualizované prognóze koncem června uvedla, že za celý rok 2023 předpokládá pokles ekonomiky po úpravě o kalendářní vlivy o 0,3 %.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign