Domů » Itálie chce vyrábět dvě třetiny elektřiny z obnovitelných zdrojů

Itálie chce vyrábět dvě třetiny elektřiny z obnovitelných zdrojů

by ona
0 comment

Vláda v Římě očekává, že do konce desetiletí budou obnovitelné zdroje pokrývat 40 % hrubé spotřeby energie ve všech odvětvích včetně výroby energie, bydlení a dopravy.
Itálie chce do konce této dekády, do roku 2030, vyrábět téměř dvě třetiny elektřiny z obnovitelných zdrojů. Oznámilo to v sobotu (1. 7.) italské ministerstvo energetiky, které zvýšilo cílové hodnoty stanovené před třemi lety. V revidovaném plánu pro energetiku a klima ministerstvo uvedlo, že Itálie má do roku 2030 zajistit 65 % spotřeby elektrické energie z obnovitelných zdrojů, přičemž předchozí cíl byl 55 %. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Vláda v Římě očekává, že do konce desetiletí budou obnovitelné zdroje pokrývat 40 % hrubé spotřeby energie ve všech odvětvích včetně výroby energie, bydlení a dopravy. V původním plánu byl stanoven podíl 30 %. V oblasti vytápění a klimatizace by obnovitelné zdroje měly zajistit 37 % spotřeby a v dopravě 31 %. Ambicí vlády dále je, aby vodík vyrobený s použitím bezuhlíkových technologií do roku 2030 pokrýval 42 % spotřeby elektřiny v průmyslu.

Evropská komise (EK) vyzvala členské státy Evropské unie, aby předložily revidované strategie do roku 2030 v souladu s programy Fit for 55 a REPowerEU. Tyto iniciativy oznámené v posledních dvou letech obsahují závazné cíle v oblasti energetické transformace v rámci boje proti klimatické změně. Revidované strategie by měla Komise po přezkumu schválit do června 2024.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign