Domů » Před krachem stála další americká banka, First Republic pomohly velkobanky

Před krachem stála další americká banka, First Republic pomohly velkobanky

by ona
0 comment

Banka First Republic je z pohledu aktiv 14. největší bankou v USA.

Po kolapsu Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank hrozil v USA pád další banky, tentokrát First Republic.

Jejímu možnému krachu však zabránila pomoc největších amerických bank.

Konsorcium 11 amerických bank, mezi nimiž jsou Bank of America, Citigroup či JPMorgan Chase, oznámilo, že bance First Republic poskytnou ve formě vkladů 30 miliard dolarů (28,32 miliardy eur).

Jejich rozhodnutí poukazuje na výrazně zvýšenou aktivitu velkobank s cílem pomoci finančnímu systému poté, co jím otřásl krach tří středně velkých bank v krátkém sledu po sobě.

Před SVB a Signature Bank to byla ještě Silvergate Capital.

V rámci oznámené podpory vloží Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase a Wells Fargo do First Republic po pět miliard dolarů. Menší objem, konkrétně po 2,5 miliardy dolarů, vloží Goldman Sachs a Morgan Stanley. Nakonec zbývajících pět bank, mezi něž patří například PNC Bank a US Bank, vloží do First Republic po jedné miliardě dolarů.

„Rozhodnutí největších amerických bank poukazuje na jejich důvěru v banku First Republic a v další banky, ať jsou jakékoli velikosti,“ uvedla skupina bank ve společném prohlášení. V reakci na rozhodnutí institucí se akcie First Republic, které původně zaznamenaly výrazný pokles, posílily a čtvrteční obchodování (16. 3.) uzavřely růstem o 10 procent.

Banka First Republic se sídlem v San Francisku, kterou založili v roce 1985, je z pohledu aktiv 14. největší bankou v USA. Ke konci loňského roku činil objem jejích aktiv 212 miliard dolarů.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign