Domů » Samsung má nové telky, splynou s vaší stěnouNové televizory vám rozumí, ovládnou chytrou domácnost a chovají se jako chameleon.

Samsung má nové telky, splynou s vaší stěnouNové televizory vám rozumí, ovládnou chytrou domácnost a chovají se jako chameleon.

by ona
0 comment

Samsung ukázal novou řadu svých QLED televizorů, podle marketingových materiálů samozřejmě se špičkovým obrazem.

Pro letošní rok jsou naštěstí hlavní novinky někde jinde, než jen při lepším podání černé barvy.

Z televizoru chtějí mít domácí centrum
Původní koncept Smart TV je mrtvý, konečně. Klasický systém aplikací na televizorech totiž nefungoval podle představ zákazníků a kromě aplikací pro Netflix a YouTube ani neměl význam.

Samsung slibuje konečně jednoduché prvotní nastavení včetně snadného přístupu na internet a prozatím ukázal pěkně zpracované a užitečné aplikace, které bychom mohli používat i bez donucení.

Novinkou je inteligentní platforma Bixby, tedy osobní asistent podobný tomu od Apple a Google. Škoda, že na rozdíl od asistenta Google není tak univerzální a pro jeho plné využití musíte mít také chytrý telefon od Samsungu.

Nové Samsung televizory budou poslouchat mluvenému slovu, češtině však zatím nerozumí a v nejbližší době rozumět ani nebudou. Anglický jazyk je nutností, tedy alespoň základní fráze.

Hlas má význam hlavně v případě využívání Smart zařízení Samsungu. Televizory totiž fungují také jako centrála pro SmartThings zařízení – můžete hlasem ovládnout svou pračku, vysavač, termostat nebo světla.

Funguje jako chameleon
Všechny nové QLED modely vybavil výrobce funkcí Ambient Mode, která při svých Smart funkcích využívá takzvaný průhledný efekt. Displej samozřejmě není průhledný, pomáhá si drobnou lží.

Ještě před zavěšením na zeď si totiž musíte tu zeď vyfotit, fotografii si v televizoru upravíte a bude použita jako pozadí u Smart funkcí. Zdánlivě průhledná obrazovka působí zajímavě hlavně při zobrazení počasí.

Integrovaný senzor rozpozná přítomnost člověka a na obrazovce zobrazí různé informace. Firma zde v blízké budoucnosti plánuje informovat o počasí či dopravě.

Hezký design nebudou rušit ani různé kabely, všechny nahradil jen jeden univerzální. Je tenký a kromě napájení přenáší také obraz a zvuk. Kabel je vyroben z teflonu, podle slov výrobce je odolný a zároveň velmi tenký.

Nové QLED televizory se začnou prodávat v průběhu dubna a v závislosti na modelu budou dostupné v úhlopříčkách od 49 až do 88 palců.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign