Domů » Aktualizace Windows 10: Jak si ji stáhnout a co obsahuje?

Aktualizace Windows 10: Jak si ji stáhnout a co obsahuje?

by ona
0 comment

Hlavní moto jarního updateu je snížit čas před obrazovkami.

Poslední dubnový den Microsoft vydal velkou jarní aktualizaci pro operační systém Windows 10. Aktualizace obsahuje nástroje, které mají uživatelům pomoci zejména při hospodaření s časem stráveným před obrazovkami zařízení.

Některé novinky ve Windows 10 představil Microsoft na svém blogu. O některých vlastnostech operačního systému napsal také web CNET.

Rychlé nalezení souborů mezi zařízeními
Časová osa (Timeline) má uživatelům urychlit přístup k různým dokumentům či vyhledáváním napříč různými zařízeními. Nástroj vám ukáže vaši aktivitu za posledních třicet dní.

Najdete zde například vyhledávání, která jste dělali na mobilu, či dokumenty na kterých jste pracovali během cesty autobusem. Pokud na chytrém telefonu s Androidem či iOS používáte Microsoft Office či prohlížeč Microsoft Edge, zahrnou se také do časové osy.

Dočasné umlčení sociálních sítí a upozornění
V práci strávíte přibližně tři minuty na jednom úkolu, dokud vás něco nevyruší nebo nezačnete dělat na něčem jiném. Stačí, že vám přijde upozornění na nový email a úkol přerušíte. V boji proti rozptylování představuje Microsoft funkci Focus Assist (podpora soustředění).

Když Focus Assist zapnete, umlčí sociální média a jiná upozornění. Lze také nastavit jeho automatické spouštění na určité časové rozpětí. Po vypnutí se vám ukáže souhrn všech emailů, zpráv a upozornění, které jste zmeškali. V nástroji se nastavit výjimky pro důležité osoby.

V boji proti rozptylování pomůže také aktualizovaný prohlížeč Microsoft Edge. Můžete v něm jedním kliknutím vypnout zvuk na jednotlivých kartách a soubory PDF můžete číst v režimu na celou obrazovku.

Vypnutí zamrzlých programů
Pokud vám zamrzne nějaká aplikace, nemusíte již stáčet Ctrl+Alt+Delete, abyste spustili Správce úloh. Jednotlivé programy a jejich související procesy můžete vypnout i přes Nastavení.

V seznamu aplikací vyberte tu, která přestala odpovídat a v rozšířených nastaveních ji jednoduše ukončete.

Jak si aktualizovat Windows 10?
I když je 30. duben oficiálním dnem vydání aktualizace, neznamená to, že ji v tento den automaticky obdržíte.

Od data vydání je aktualizace dostupná pro ruční stažení. Od 8. května se zpřístupní prostřednictvím služby Windows Update pro novější stolní počítače, laptopy a tablety, které prošly testy a měly by být s novou aktualizací kompatibilní. Později se dostane do ostatních zařízení.

I když může být vaše zařízení kompatibilní, aktualizaci může blokovat jiný nekompatibilní software, ovladače zařízení nebo některé části hardwaru.

Výrobce doporučuje, abyste s aktualizací počkali, až se vaše zařízení dostane na řadu. Pokud se vám však nechce čekat, můžete si aktualizaci stáhnout ručně. Pokud vaše zařízení splňuje minimální hardwarové a softwarové požadavky, můžete aktualizaci najít ve Windows Assistant.

You may also like

Leave a Comment

Our Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis.

Newsletter

Laest News

@2021 – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign